Závody do vrchu a sraz veteránů Knovíz – Olšany.

28.06.2010 12:12

Opět pohodová akce. V 8:00 odjezd z Mostu v tradiční sestavě třech vozů. Vyprovázelo nás krásné letní počasí a také krásný dámský doprovod. Asi po hodině lehké rekreační jízdy jsme dorazili na místo. Účast byla bohatá, na této akci potkáte i formulové stroje a závodní speciály které po výstavě nastoupili na trať závodu do vrchu. Jedou se dvě jízdy na čas a započítává se rozdíl mezi časy jízd. Trať je na uzavřené silnici proto jedou i různé stroje které na běžné silnici neuvidíte. Ačkoliv nejde o rychlost, málokdo nevyužije příležitost jak na uzavřené trati pořádně protáhnout svého veterána. Závod má bohatou historii, tuším že první ročník byl někdy kolem roku 1924. O té historii také poutavě vyprávěl pan Bečvář bez kterého si nedovedeme celou akci ani představit. Na místě byla také výstava z fotografií z minulých ročníků včetně starých řidičských průkazů a dalších dokumentů. Moc krásný byl Ford T, monopost Tatra, motocykly Čechie, Aero 50, a další a další. Něco málo je vidět ve fotogalerii. Odpoledne jsme se v klidu a pohodě vrátili domů plni dojmů a budeme mít za dlouhých zimních večerů na co vzpomínat. Samozřejmě jsme poklábosili s přáteli a probrali všechny bolesti naše a hlavně našich miláčků. Za rok se určitě vrátíme.